Tikslingas stresas - įrankis
Labas!
Manau sutiksi, jog mes visi kasdien patiriame stresą. Vieni daugiau ir intensyvesnio, kiti mažiau ir lengvesnio, bet stresas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis.
Kaip ir neatsiejama progreso dalis!
Kodėl tada tiek daug žmonių, įskaitant ir verslo savininkus, turi neigiamą požiūrį į stresą? Aš manau todėl, kad dėl priimtų įsipareigojimų ir iškeltų lūkesčių (sau ir kitiems) galime papulti į labai intensyvaus tęstinio streso būseną.
Tokia būsena vargina, degina labai daug mūsų energijos ir dėmesio, todėl, matyt, smegenys įjungia saugumo mechanizmus tokių būsenų išvengti ateityje bet kokia kaina. O tam, kad nebūtų rizikos mažam stresui peraugti į didelį - tai vengiame bet kokio streso avansu.
Nuolatinis stresavimas tikrai nėra naudingas nei produktyvumui, nei mūsų sveikatai. Tačiau trumpalaikės kontroliuojamos streso būsenos gali padėti mobilizuoti resursus ir padidinti produktyvumą.
Nežinau kaip tau, bet man tikrai yra tekę rašyti rašto darbus universitete, kurių parašymui buvo skirtas visas mėnuo, tačiau juos parašydavau paskutinę naktį.
Kaip sukelti kontroliuojamą stresą sau arba savo komandos nariams? Štai keli būdai:
- Terminai - jei turi svarbų projektą, tai sugalvok tarpinius terminus ir rask atskaitomybės partnerį. Komandos nariams - deleguok užduotį su terminu ir tarpiniais pasitikrinimo etapais.
- Iššūkiai - siek rezultato, kuris bent šiek tiek viršytų esamas tavo ar tavo komandos narių kompetencijas. Pavyzdžiui, jei pardavimų tikslas yra 50000 eurų per mėnesį, tai pakelk jį iki 53460 eurų.
- Viešumas - žinodami, kad mus ir progresą stebi kiti žmonės, jaučiame socialinį spaudimą, kas irgi sukelia papildomo streso.
Dar vienas naudingas streso panaudojimo būdas versle yra streso testas (stress-test). Jis leidžia įvertinti, kurios verslo vietos yra neparuoštos verslo augimui ir laiku priimti reikalingus sprendimus bei įgyvendinti pokyčius. Arba bent jau žinoti, "kur guli grėbliai".
Tau tereikia pažiūrėti į savo verslo procesus iš paukščio skrydžio ir pradėti daryti prielaidas, pavyzdžiui - "O kas, jei per dieną (arba savaitę) gautume 5 kartus daugiau užklausų?".
Ir tada eini per visą procesą bei mąstai, kur yra butelio kakliukas (nepakankamas pralaidumas) ir gali pradėti strigti. Jei pavyktų greitai reaguoti ir atsakyti į 5x užklausų kiekį, ar pavyktų tiek naujų klientų priimti į verslą vienu metu? Ar pavyktų pagaminti tiek produkcijos/suteikti paslaugas? Ar pavyktų išlaikyti kokybę? Ir taip toliau.
Šio pratimo atlikimas padeda arba išsklaidyti neapibrėžtumą ir baimes galvoje, kurios Tave stabdo nuo spartesnio auginimo, arba realiai pamatyti, kurias vietas reikia vystyti versle norint turėti spartesnį sklandų augimą.
Paprasta, tačiau tikrai ne visi pasidaro. Kai kam net ir "teoriškai patirti" papildomą stresą versle yra baisu. Ypač tiems, kurie jau ir taip patiria to streso daug. Čia labai naudingi gali būti verslo treneriai, kurie padės tiek saugiai pasivaikščioti bei patyrinėti "virtualaus streso koridoriais", tiek ir padės priimti reikalingus sprendimus atradimams paversti veiksmais bei rezultatais.
Spalio 23 dieną su kartu su verslo trenere Aušra Sajonaite vesime nemokamą vebinarą "Kaip paspartinti augimą versle?". Jei nori išgirsti daugiau praktinių patarimų, kaip pasitelkiant pagalbą galima sparčiau susikurti norimą realybę versle, tai prisijunk, pabendrausime!
Informacija apie vebinarą - SPAUSTI ČIA
Linkiu produktyvios ir pelningos savaitės!
Linas Stalnionis
Verslo vystymo treneris
mob: +37067220524
el. p: [email protected]
68