Sėkmingai bankrutavo?
Labas!
Praėjusios savaitės naujienlaiškyje draugiškai priminiau, kad jau pats laikas prisiruošti ir pasidaryti 2025 metų biudžetą. Buvo tikrai malonu sulaukti grįžtamojo ryšio su padėkomis dėl priminimo, bet dar maloniau bus sužinoti, kad jau pasidarei biudžetą savo versle! ;)
Biudžeto turėjimas leis lengviau išlaikyti dėmesį ir priimti savalaikius sprendimus ties dviem labai svarbiomis temomis versle - pinigų srautu ir pelningumu.
Įsivaizduok, kad maloniai ir linksmai važiuoji kabrioletu, saulė maloniai šildo, o vėjelis kedena plaukus. Kelias atrodo tiesus, puikus ir jau matai, kaip tiesiog nurūksi šiuo keliu į norimą realybę.
Bet staiga sumėto automobilį į šalis ir BAM!!! Visu greičiu teškiasi automobilis į sieną ir tampa sumaitotu nepataisomai. Tu atsigausi, bet automobilis ne.
Taip nutinka verslams, kurie turi teigiamus apyvartinių lėšų srautus, tačiau veikia nuostolingai. Aišku, jie to nežino, nes kol yra pinigų nesivargina skirti dėmesio pelningumo sekimui, juk gyvenimas gražus ir verslas "sekasi".
Kol mūsų pardavimai augs sparčiau, nei kaupsis nuostolis, tol važiuosime "sėkmingai" pirmyn. Bet tai yra lyg "finansinės piramidės" statymas. Užteks vienos nepalankios aplinkybės (sumažėjusių pardavimų, nemokaus kliento ar pan.) ir viskas sugrius, verslas pasibaigs.
Gal neverta gyventi iliuzijoje, o geriau žinoti realią situaciją versle ir priimti savalaikius sprendimus pelningumo didinimui?
Nereta ir kita situacija, kai verslas "ant popieriaus" veikia pelningai, pardavimai auga, tačiau staiga pritrūksta pinigų. O jei versle baigiasi pinigai - baigiasi ir verslas. Kodėl taip nutinka? Priežasčių yra daugiau nei viena.
Reikia suprasti, kad atliekant pardavimus su atidėjimu pelnas yra teorija iki to momento, kai gauname pinigus į sąskaitą (grynais). Tik gavus pinigus teorinis pelnas pavirsta faktinius pelnu. Galima turėti didelį teorinį pelną, bet atėjus momentui leisti realius pinigus - jų tiesiog nėra.
Kitas pavyzdys gali būti nuolatos "augantis sandėlis" nelikvidžiomis prekėmis. Buhalteriškai gali atrodyti, kad veikla pelninga, tačiau vis didesnės sumos yra "užšaldomos" sandėlyje ir, kai reikia leisti realius pinigus - jų vėl nėra. Tokių pavyzdžių yra tikrai daugiau.
Aš savo versle darau šiuos 3 dalykus, tikiuosi po šiandienos laiško įkvėpsiu ir Tave jų neignoruoti:
- Sudarau biudžetą (prognozę) bei lyginu jį su faktine situacija.
- Seku verslo pinigų srautus ir užtikrinu reikalingą pinigų kiekį verslui veikti.
- Seku verslo pelningumą ir nuolatos ieškau būdų pelningumo bei pelno didinimui.
Nuoseklus šių trijų dalykų darymas tikrai sumažins riziką "sėkmingai bankrutuoti augant verslui".
Jei pelningumo ir pinigų tema aktuali, tai gruodžio 4 dieną vesiu paskutinį nemokamą vebinarą šiais metais tema "Kaip didinti pelningumą ir investicijų grąžą versle?" kartu su Aleksandr Lukjanov.
Daugiau info ir registracija - SPAUSTI ČIA
Linkiu produktyvios ir pelningos savaitės!
Linas Stalnionis
Verslo vystymo treneris
mob: +37067220524
el. p: [email protected]
74