O tai kaip spręsti iššūkius?
Labas!
Praėjusią savaitę dalinausi mintimis, jog verslas generuos savininkams iššūkius ir tai nėra blogas dalykas.
Šią savaitę pasidalinsiu įrankiu, kuris padeda man ir mano klientams rasti optimalius sprendimus tiems iššūkiams spręsti. O laiško pabaigoje turiu smagią žinią daliai skaitytojų, gal tarp jų esi ir Tu.
Pirma - praktinis įrankis - Optimalaus spendimas (SPAUSTI ČIA)
Daugumai žmonių daug lengviau sekasi mąstyti, kai yra sudėtos tam tikros ribos ar gairės. Tikrai esu ne kartą pats patyręs "balto lapo sindromą", kai žiūri į baltą lapą ar ekraną, bet nežinai nuo ko pradėti. Šis įrankis suteikia gaires mąstymui.
Keli terminai kontekstui:
- Lengvai padaromas (LP) - sprendimas, kurį būtų lengva išpildyti ir yra didelė sėkmingo rezultato tikimybė.
- Taiklus šūvis (TŠ) - sprendimas, kuriam suveikus įvyktų DIDELIS teigiamas pokytis versle.
- Optimalus sprendimas - sprendimas, kuris yra IR lengvai padaromas, IR taiklus šūvis.
Mūsų tikslas atrasti būtent optimalius sprendimus, nes, tikėtina, jie padės išspręsti iššūkį su geriausiu rezultatu sunaudojant mažiausiai resursų.
Kaip atrodo procesas?
- Užrašome iššūkį, kuriam ieškosime sprendimų.
- Užrašome, kodėl svarbu tą iššūkį išspręsti. Jei negalime įvardinti, kodėl tai svarbu, tai tikėtina to nereikia ir spręsti.
- Tada rašome bent 10+ galimų sprendimo būdų. Maždaug 5 užrašysi lengvai, vėliau reikės pamąstyti ir pasistengti. Tačiau pramušus dešimties ribą dažnai užpildysi ir visą sąrašą.
- Kai turime užrašę sprendimus pažymime langelius, kurie sprendimai galimai yra lengvai padaromi (LP)
- Tada pažymime langelius, kurie sprendimai galimai yra taiklūs šūviai (TŠ).
- O tada išrenkame tuos sprendimus, kurie yra ir LP, ir TŠ vienu metu. Būtent jie yra optimalūs sprendimai.
- Jei yra daugiau nei vienas optimalus sprendimas, tada juos vertiname tarpusavyje ir prioriteto tvarka sprendžiame, kurį ar kuriuos bandysime įgyvendinti pirmiausia.
- Išrinkę prioritetinį optimalų sprendimą surašome reikalingus veiksmus jo įgyvendinimui, priskiriame atsakingus asmenis ir nustatome įgyvendinimo terminus.
- Išpildome planą ir veiksmus.
Šį pratimą gali daryti tiek asmeniškai, tiek ir su savo komandos nariais. Pirmą kartą bus kažkiek keista (kaip ir bet kokį naują fizinį įrankį paėmus į rankas), tačiau įpratus tai tikrai gali sukurti daug pridėtinės vertės sprendžiant iššūkius Tavo versle!
Žinau, kad dalis skaitytojų yra iš Didžiosios Britanijos. Labai smagu, kad rugsėjo 14 dieną "Strategic Minds Society" bendruomenė švęs savo vienų metų gimtadienį, o dar smagiau tai, jog turėsiu garbės šventėje sudalyvauti ir pats.
Šįkart būsiu svečias, tad tikrai turėsiu daugiau laiko ir dėmesio pabendrauti su bendruomenės nariais. Jei planuoji būti renginyje ir norėtum pabendrauti, tai renginio metu drąsiai prieik ir sakyk "Labas, Linai, rašei, kad prieičiau".
Man visada smagu pabendrauti su savo skaitytojais, suprasti, kokiomis verslo aktualijomis gyveni, kokios temos Tau aktualiausios, gal turėsi klausimų apie verslą - tokius iššūkius man ypač patinka spręsti ir pasidalinti sukaupta patirtimi!
Pasimatysime? :)
Linkiu produktyvios ir pelningos savaitės!
Linas Stalnionis
Verslo vystymo treneris
mob: +37067220524
el. p: [email protected]
63