Ne visi santykiai trunka amžinai
Labas!
Verslo tęstinumui užtikrinti reikia keturių sąlygų:
- Paklausos - rinkoje turi būti paklausa mūsų verslo kuriamai vertei ir mes turime gebėti dalį tos paklausos nukreipti į mūsų verslą, kad pirktų iš mūsų.
- Pasiūlos - jei sugebame parduoti (pažadėti) rinkai vertę, tai turime gebėti ir ją sukurti - t.y. pagaminti prekę ar suteikti paslaugą.
- Pelningumo - turime gebėti sukurti parduotą vertę efektyviai ir našiai, kad būtume konkurencingi ir veiktume pelningai.
- Grėsmių suvaldymo - turime gebėti užkirsti kelią grėsmių realizavimuisi arba bent jau tiek sumažinti įvykusių grėsmių neigiamas pasekmes, kad verslas nežlugtų.
Jei aktualus pelningumo klausimas, tai primenu, kad vasario 26 dieną, 14:00-15:00 vyks vebinaras "Pelningumą mažinančios klaidos versle". Registracija čia: SPAUSTI ČIA
Šiame laiške pratęsiu praėjusios savaitės temą apie grėsmes, tačiau parašysiu tik apie vieną specifinę, ne visuose versluose pasitaikančią, bet labai nemalonią grėsmę.
Ši grėsmė aktuali tada, kai versle yra du ir daugiau savininkų.
Žiūrint pozityviai, tai daugiau nei vienas savininkas reiškia daugiau galimų resursų, daugiau kompetencijų, daugiau kontaktų, daugiau matymo kampų, daugiau idėjų ir t.t.
Ir kai santykiai tarp savininkų geri (dažnai taip būna verslo pradžioje), yra matomi vien pliusai ir atrodo, kad kitaip būti ir negali. Vyras ir moteris sudarydami santuoka dažniausiai irgi yra puikiuose santykiuose ir tiki, kad taip bus visą likusį gyvenimą.
Deja, bet neretai realybė rodo ką kitą. Viena iš dažnų skyrybų šeimoje priežasčių yra finansai. Turbūt jau nujauti, kad versle santykiai yra dar stipriau įtakojami finansų, nes kiekvienas savininkas(-ė) tikisi iš verslo finansinės naudos.
Jei verslo savininkai neskiria pakankamai dėmesio, laiko ir energijos tarpusavių santykių puoselėjimui (kaip minimum turėtų būti reguliarūs kassavaitiniai pokalbiai apie verslo vystymą, asmeninę savijautą versle ir lūkesčius vienas kitam), tai jie pradeda tolti vienas nuo kito, pradeda kauptis nuoskaudos dėl neišpildytų lūkesčių.
Jei asmeninės ambicijos, tikslai ir kryptis keičiasi nežymiai, tai reikės daugiau laiko, kol santykis nutrūks. Jei pokyčiai greitesni arba įvyksta santykius išbandančios situacijos (pvz.: krizė, nuostolis, skola ir pan), tai santykis gali nutrūkti gana greitai.
Esu matęs savo praktikoje, kai verslo savininkai išsiskiria draugiškai ir garbingai (bet tai vyksta tada, kai iki skyrybų buvo dirbama ties santykio puoselėjimu, ką rašiau aukščiau). Tačiau neretai skyrybos būna aršios.
Kaip aršiai skiriantys vyrui su žmona labiausiai nukenčia vaikai, taip ir aršiai skiriantis verslo savininkams labiausiai nukenčia verslas.
Jei turi savo versle partnerį (bendrasavininkį(-ę)), tai labai rekomenduoju atlikti šiuos veiksmus, kad sumažintum skyrybų tikimybę (o jei jos vyks - neigiamas pasekmes):
- sinchronizuokite su partneriais verslo vystymo kryptį;
- geriau supraskite verslo partnerius ir jų lūkesčius;
- sukurkite komunikacijos ritmus, kurie įgalins nuoseklų verslo vystymą;
- pasiskirstykite atsakomybėmis ir kurkite daugiau vertės verslui;
- planuokite veiklas pasitelkiant mąstymo intervalus.
Lai grėsmės neįvyksta, bet geriau būk pasiruošęs(-usi).
Linkiu produktyvios ir pelningos savaitės!
Linas Stalnionis
Verslo vystymo treneris
mob: +37067220524
el. p: [email protected]
86