Didžiulė grėsmė smulkiame versle
Labas!
Aš mėgstu pozityvumą ir optimizmą. Šios dvi savybės tikrai padeda judėti pirmyn, kai susiduriame su iššūkiais.
O versle iššūkių tikrai bus. Ir tai nėra blogai, nes sprendžiant iššūkius mes stiprėjame, kuriame pridėtinę vertę ir yra mažesnė konkurencija, nes daugybė žmonių bijo bei vengia iššūkių.
Bet nors ir mėgstu optimizmą bei pozityvumą svarbu nenueiti per daug į kraštutinumus ir perdėtai nepasiduoti euforijai. Rožiniai akiniai gal ir gražūs, bet pasaulį reikia matyti bei priimti tokį, koks jis yra.
O realybė tokia, jog kiekvienas verslas turi ir grėsmių, kurioms įvykus verslas gali labai stipriai nukentėti arba visai žlugti.
Didžiausia grėsmė smulkiame versle dažniausiai yra verslo savininko(-ės) fizinė bei emocinė būklė. Fizinė - sveikata, energija ir gebėjimas dalyvauti verslo vykdyme bei vystyme. Emocinė - nusiteikimas ir gebėjimas koncentruoti dėmesį versle, priimti reikalingus sprendimus.
Tiek fizinė, tiek emocinė būsena gali būti gana nesunkiai paveikiama neigiamai (liga, trauma, pervargimas, perdegimas, artimojo netektis, skyrybos, teisminis procesas, nelaimingas atsitikimas darbe, nauja meilė ir t.t.).
Žinoma yra ir kitų grėsmių, kurios dažnai papuola į vieną iš šių kategorijų:
- koncentracijos grėsmės - vienas tiekėjas, vienas klientas, vienas darbuotojas, vienos patalpos, vienas marketingo kanalas, vienas produktas ir t.t
- rinkos pokyčiai - geopolitiniai, įstatyminiai, ekonominiai, technologiniai, žmonių įpročių ir t.t.
- institucijų dėmesys - mokesčių inspekcija, darbo inspekcija, priešgaisrinė inspekcija ir t.t.
- duomenų apsauga - BDAR, atsarginės kopijos debesyse, kibernetinio saugumo priemonės, išorinės tikslinės atakos ir t.t.
Žinoma yra ir specifinių grėsmių, kurios gali būti aktualios Tavo versle, bet ne kitiems verslams. O tai ką daryti su grėsmėmis?
Galima nieko nedaryti.
Yra žmonių, kurie būtent taip ir elgiasi. Jų mąstymas "kai nutiks, tada ir spręsime, ką daryti".
Arba galima žiūrėti į darbą su grėsmėmis kaip į draudimo poliso pirkimą - investuojame resursus ne tam, kad įvykis įvyktų, bet tam, kad įvykus ne taip skaudu būtų.
Jei tau tinka pastarasis požiūris, tai identifikuok savo verslo grėsmes ir tada žiūrėk, ką gali padaryti, kad:
- sumažintum tikimybę, jog grėsmė realizuosis
- sumažintum pasekmių žalą, jei grėsmė realizuosis.
Primenu, kad kitą savaitę vyks nemokamas vebinaras (registraciją rasi mano internetiniame puslapyje), o kovo 17 dieną startuoja praktinė pokyčių programą "Pelningumo Sprintas" (jei nori daugiau informacijos parašyk man).
Linkiu produktyvios ir pelningos savaitės!
Linas Stalnionis
Verslo vystymo treneris
mob: +37067220524
el. p: [email protected]
85